Pythagoriáda 2019

Pythagoriáda 2018/2019

Dne 12.4.2019 proběhlo na naší škole školní kolo matematické  Pythagoriáry.

Pythagoriáda je matematická soutěž, která je určená žákům 5., 6., 7., 8.ročníků základních škol. Cílem je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků ZŠ, zúčastnit se může každý žák příslušného ročníku. Příklady rozvíjejí prostorovou orientaci či logické uvažování. Aby byl řešitel úspěšný, musí získat 10 a více bodů. Soutěž má dvě kola školní a okresní.

Pythagoriády se zúčastnili žáci 5., 6., a 8.ročníků.

Děkuji p.uč.Mgr.J.Kárníkové, Mgr.Z.Kadeřábkové a Mgr.E.Plchové z I.stupně a Ing.L.Hejdukové a R.Chvojkovi z II.stupně za organizaci Pythagoriády ve svých třídách.

Výsledky se odesílají do 30.4.2019 a žáci, kteří získali 10 a více bodů postupují do okresního kola.

Děkuji všem „odvážlivcům“ z řad žáků, že se Pythagoriády zúčastnili.

Za organizační tým Mgr.Kamila Volíková